تکنازدانلود

سنجاقک‌های جاسوس - تکنازدانلود
 • نویسنده : admin
 • 1395/11/13 ساعت: 04:39
 • محققان لابراتوارچارلز استارک دراپر وانستیتوی پزشکی هوارد هوگ آمریکا، سیستم جدیدی را توسعه دادند که امکان کنترل حرکات سنجاقک زنده را فراهم می‌کند.

   به گزارش واحد هک و نفوذ تکنـــــــــــازدانلود: یکی از مهم‌ترین کاربردهای این سیستم که به شکل یک کوله کوچک به سنجاقک وصل می‌شود، صنایع نظامی و جاسوسی است.

  محققان در این پروژه ساختارهایی موسوم به (اپترود) ساختند که عملکردی شبیه به کابل‌های انعطاف‌پذیر از جنس فیبر نوری دارند و امکان تغییر مسیر نور را در گوشه‌ها در مقیاس میلی‌متر فراهم می‌کنند.محققان می‌توانند این اپترودها را مستقیماً به نورون‌های کنترل‌کننده حرکت سنجاقک متصل کنند. دراین‌بین متخصصان انستیتوی هواردهوگ ساختار ژنتیکی سنجاقک را به‌گونه‌ای تغییر دادند که نورون‌های آن نسبت به پرتوهای نور واکنش نشان دهند و درنتیجه امکان کنترل این نورون‌ها با استفاده از پالس‌های نوری فراهم شد.
  به گفته محققان دقت اپترودها به‌اندازه‌ای است که امکان تحریک یک نورون را بدون هیچ‌گونه تأثیری بر نورون‌های جانبی آن فراهم می‌کند. تمام این مجموعه درون کوله‌پشتی سنجاقک جای می‌گیرد و امکان کنترل آن را فراهم می‌کند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای این فناوری در صنایع نظامی و جاسوسی است.
  این اولین بار نیست که محققان حشرات زنده را از راه دور کنترل می‌کنند. بالاخره روزی فرامی‌رسد که سوسک‌ها در شرایط بحران در عملیات امداد و نجات شرکت می‌کنند و ملخ‌ها نقش سگ‌های زنده یاب را ایفا می‌کنند.
  محققان در این نوع سیستم‌ها، از اندام‌های خارجی حشرات و حواس آن‌ها به‌طور هوشمندانه استفاده می‌کنند تا مسیر حرکت‌ آن‌ها کنترل کنند. برای مثال با نسب تجهیزاتی درون کوله‌پشتی اندام‌های جانبی حشرات را تحریک می‌کنند تا تغییر مسیر دهند. 


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  نظرات (0)
  امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.