تکنازدانلود

آیا Google play امن است؟ - تکنازدانلود
X
تبلیغات
رایتل
 • نویسنده : admin
 • 1395/06/09 ساعت: 01:47
 • بر خلاف اپل، گوگل تلاش می کند با رویکردی باز برای انتشار برنامه ها برخورد کند. به این معنی که سازندگان و برنامه نوسیان آسان تر می توانند برنامه های تولیدی خود را از طریق Google play منتشر کنند.

  در مقایسه با Apple Store از لحاظ انتشار بد افزارها سابقه زیاد مناسبی ندارد.بر خلاف اپل، گوگل تلاش می کند با رویکردی باز برای انتشار برنامه ها برخورد کند.

  تکنــــــــازدانلود: Google play در مقایسه با Apple Store از لحاظ انتشار بد افزارها سابقه زیاد مناسبی ندارد. علت چیست؟ گوگل و اپل دارای استراتژی های متفاوتی هستند. اپل دارای یک سیستم کنترل کننده شدید برای انتشاردهندگان اپلیکیشن ها و برنامه ها است که برنامه نویسان و انتشار دهندگان ملزم به رعایت این استانداردها هستند.

  بر خلاف اپل، گوگل تلاش می کند با رویکردی باز برای انتشار برنامه ها برخورد کند. به این معنی که سازندگان و برنامه نوسیان آسان تر می توانند برنامه های تولیدی خود را از طریق Google play منتشر کنند.
  با آندروید شما قادر خواهید بود از طریق ابزارهای متعدد نرم افزارهای مختلف را دانلود و نصب کنید و این کار در اپل به راحتی امکان پذیر نیست. رویکرد باز اندروید برای انتشار اپلیکیشن ها باعث شده است که افراد متخلف و سود جو از این دیدگاه سوء استفاده کرده و اقدام به انتشار و ارسال بدافزارها کنند.

  اقدامات Google play در رابطه با بد افزارها

  واکنش گوگل در قبال بد افزارها چگونه است؟
  در فوریه ۲۰۱۲،گوگل یک ویژگی امنیتی به نام Bouncer برای اندروید ایجاد کرد. Bouncer ، Google play را برای پیدا کردن و حذف بدافزارها قبل از رسیدن به ابزارهای اندرویدی اسکن می کند و در صورت پیدا کردن هر برنامه آلوده به بدافزار آن را حذف می کند.
  اما آیا فقط این ویژگی امنیتی کافی و موثر است؟
  کارشناسان امنیتی Bouncer را خیلی مناسب نداستند زیرا ضعف هایی را در این سیستم پیدا کرده بودند. یک مهاجم می توانست با وجود Bouncer برنامه مخرب را به صورت پنهانی و در قالب یک برنامه مفید ارائه کند و باعث استقرار نرم افزار مخرب بر روی دستگاه کاربران شود.
  در حالی که Bouncer با خطر مواجه شده بود، گوگل به دنبال راه حل دیگری برای مبارزه با نرم افزارهای مخرب بود.
  به گفته کارشناسان، گوگل به دنبال ساخت و استقرار یک اسکنر نرم افزارهای مخرب است که Google play را قادر می سازد نرم افزارهای مخرب و بد افزارها را به طور واقعی اسکن کند. هنوز تایید نشده است که آیا این اسکنر ساخته شده است یا خیر؟ و یا چه مدت برای قرار گرفتن آن در Google play باقی مانده است؟
  با این حال کارشناسان معتقدند که این ابزار مفیدی خواهد بود. با این ابزار جدید امنیتی گوگل ذهن کاربران در هنگام دانلود برنامه ها آرامش خیال خواهد داشت.

  چگونه از بد افزارها در امان بمانیم؟

  اقدامات پیشگیرانه زیر برای جلوگیری از نصب بد افزارها می تواند مفید باشد :

  • فقط از منابع و سایت های معتبر اپلیکیشن و برنامه ها را دانلود کنید.
  • تعداد دفعات دانلود شدن و نظرات دیگران نسبت به برنامه را مشاهده کنید.تعداد دفعات دانلود شدن برنامه ها ی آلوده کمتر است و افراد نسبت به دانلود برنامه های آلوده هشدار می دهند.
  • از دانلود و نصب کردن برنامه های غیر رسمی اجتناب کنید.
  • از آنتی ویروس های قوی و به روز رسانی شده بر روی گوشی و تبلت خود استفاده کنید.


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  نظرات (0)
  امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.