تکنازدانلود

چگونه سیستم شما می‌تواند مورد حمله هکرها قرار بگیرد؟ - تکنازدانلود
X
تبلیغات
رایتل
 • نویسنده : admin
 • 1395/05/20 ساعت: 01:15
 • در این مقاله آموزشی به این موضوعات می‌پردازیم.

  شاید این سوال همه شما باشد که چگونه هکرها می‌توانند به سیستم شما نفوذ کنند.

  تکنـــــــــــــازدانلود: این روزها شاهد حملات و نفوذ هکرها به سیستم‌ها بیش از بیش هستیم. حملات سایبری و نفوذ هکرها در حال افزایش است، هکرها راه‌های زیادی برای نفوذ به سیستم شما دارند. پس باید آگاه باشیم که ما چگونه ممکن است مورد حمله هکر‌ها قرار بگیریم و اگر مورد حمله قرار گرفتیم چه اقداماتی نیاز است انجام دهیم. در این مقاله آموزشی به این موضوعات می‌پردازیم.

  امنیت در دنیای دیجیتال موضوع بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شوید. این روزها شاهد حملات و نفوذ هکرها به سیستم‌ها بیش از بیش هستیم. حملات سایبری و نفوذ هکرها در حال افزایش است. پس باید آگاه باشیم که ما چگونه ممکن است مورد حمله هکر‌ها قرار بگیریم و اگر مورد حمله قرار گرفتیم چه اقداماتی نیاز است انجام دهیم. در این مقاله آموزشی به این موضوعات می‌پردازیم.

  هکرها همیشه به دنبال اطلاعات شما در دنیای مجازی هستند. معمولا آنها یا به دنبال اطلاعات بانکی شما، یا پسوردها و اطلاعات شخصی حساب‌های کاربری شما در دنیای مجازی هستند. آنها به روش‌های مختلفی می‌توانند به سیستم شما نفوذ کنند و به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

  هکرهای می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی به سیستم شما نفوذ کنند. هکرها از طریق شبکه‌های اجتماعی امکان دسترسی و سرقت اطلاعات هویتی شما را دارند. برای مثال: اگر شما شماره تلفن خود را در اطلاعات مربوط به خود در فیس‌بوک وارد کرده باشید، و این بخش در حالت عمومی باشد، کلیه افراد امکان دسترسی به شماره شما را دارند. پس توصیه می‌کنیم که حتما موارد امنیتی در شبکه‌های اجتماعی را رعایت کنید و تنظیمات لازم را اعمال کنید.

  social network

  راه دیگر نفوذ هکرها به سیستم‌های شما، ایمیل است. هکرها از طریق ایمیل‌های اسپم و حملات فیشینگ که ایمیل‌هایی هستند که حاوی لینک سایت‌های مخرب هستند، می‌توانند به سیستم شما نفوذ کنند و به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. در این مرحله شما ایمیل‌هایی را دریافت می‌کنید که ظاهر مشکوکی ندارند، اما حاوی لینک‌هایی هستند که مخرب هستند، و با کلیک بر روی آنها، راه را برای نفوذ هکرها باز می‌کنید. یک ترفند دیگر هکرها برای دستیابی به اطلاعات شما، جمع‌اوری اطلاعات شما از طریق سایت‌هایی است که در ظاهر هدف و منظور دیگری دارند ولی در حقیقت ظاهر آنها شما را فریب می‌دهد که اطلاعات خود را وارد کنید، و هکرها از طریق این راه اطلاعات شخصی کاربران را جمع‌آوری می‌کنند. پس دقت کنید که از وارد کردن اطلاعات شخصی خود در سایت‌هایی که از صحت سلامت آنها مطمن نیستید، اکیدا خودداری کنید.

  نصب اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها از مارکت‌های غیررسمی می‌توانند راهی برای نفوذ هکرها از طریق نصب بدافزارها و نرم‌افزارهای مخرب باشد. پس حتما اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را از مارکت‌های رسمی دانلود و نصب نمایید و از نصب فایل‌های متفرقه بر روی سیستم‌های خود اکیدا خودداری نمایید.

  در مکان‌هایی که از شبکه‌های وای‌فای عمومی استفاده کنید، بسیار حواستان جمع باشد. چرا که هات‌اسپات‌های وای‌فای‌های عمومی ناامن هستند و هکرها از طریق آنها می‌توانند به سیستم شما نفوذ کنند.

  اگر در نحوه عملکرد سیستم خود موارد مشکوکی را مشاهده کردید، به شما توصیه می‌کنیم به اقدامات لازم پس از هک شدن توجه کنید. چرا که وقتی هکرها به شما حمله می‌کنند، اطلاعات و داده‌های شما در معرض خطر قرار می‌گیرند. هکرها به‌ جز دسترسی به عکس‌ها و فایل‌های شما به اطلاعات مهمی همچون اطلاعات بانکی شما (اگر از سیستم آنلاین استفاده می‌کنید) و پسوردهای حساب‌های کاربری شما دسترسی پیدا خواهند کرد. گاهی یک حمله می‌تواند شرایط برای حملات بعدی را آسان‌تر کند. پس همیشه نکات امنیتی و تنظیمات امنیتی مناسب اعمال کنید تا خطر هک شدن را پایین بیاورید.

  دنیای مجازی، دنیای پرخطری‌ست. در این دنیا نباید از امنیت و مسائل مربوط به امنیت غافل شویم. حفظ حریم خصوصی حق شماست و در این دنیا باید حریم خصوصی شما حفظ شود.


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  نظرات (0)
  امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.