تکنازدانلود

جبهه گیری Intel در برابر پردازنده های AMD Naples - تکنازدانلود
 • نویسنده : admin
 • 1395/09/02 ساعت: 19:00
 • افزایش مدل های پردازنده در برند اینتل (Intel) تنها محدود به کلاس دسکتاپ و لپ تاپ نمی گردد؛ مسیر هموار و پیوسته اینتل در این زمینه بسیار درخور توجه است. در حال حاضر قدرتمند ترین پردازنده های جهان مربوط به دسته بندی های Xeon از اینتل هستند. این کمپانی در شب گذشته به طور رسمی خبر ارائه نسلی جدید از پردازنده های زئون را اعلام کرد. پردازنده های زئون نیز به خودی خود در چند دسته بندی متفاوت قرار می گیرند که از نظر معماری، سوکت و به طور کلی پلتفرم، تمیز از یکدیگر هستند. نسل جدید پردازنده های Intel Xeon موسوم به Skylake-EP در راه ورود به بازار هستند. این پردازنده ها در صف مدل های Xeon E5 قرار گرفته و در اواسط سال 2017 روانه بازارهای جهانی خواهند شد.

  Xeon E5-2699 V5 پاسخ اینتل به پردازنده های AMD Naples است که رقیب پردازنده های سطح بالای زئون خواهد شد. این پردازنده ها در زمینه های سرور، پردازش ابری و کامپیوترهای سرویس به خدمت گرفته خواهند شد. پردازنده های Skylake-EP بین 24 الی 28 هسته واقعی خواهند داشت. به احتمال بسیار زیاد پردازنده های فوق از سوکت LGA 3647 بهره خواهند برد. تنها نمونه مهندسی (ES) درز کرده به بیرون (Xeon E5-2699 V5) در فرکانس 2.10 گیگاهرتز فعالیت می کند. از سوی دیگر رقابت با پردازنده های AMD Naples داغتر می گردد؛ این پردازنده ها به 32 هسته واقعی و 64 رشته پردازشی مجهز شده اند که برای نخستین بار شاهد استفاده از فناوری SMT (Simultaneous Multi Threading) در پردازنده های سرور 14 نانومتری AMD خواهیم بود. شایان ذکر است که به احتمال بسیار زیاد این پردازنده ها نیز از هسته های ZEN بهره خواهند برد. پردازنده های زئون EP-V5 در برابر ناپل ها قد علم خواهند کرد؛ طراحی متناوب اینتل در برابر یک پلتفرم قدرتمند دیگر از AMD قرار خواهد گرفت و آن زمان است که مباحث آرایش پردازش و الگوریتم ها شیرین و حساس می شود!


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  نظرات (0)
  امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.